צמח תרביות רקמה

מי אנחנו

צמח תרביות רקמה הינה חברה בע"מ השייכת לקבוצת המפעלים האזוריים צמח בע"מ בעמק הירדן. החברה מייצרת שתילי תמרים מתרבית רקמה משנת 1990 ואילך. באמצעות הידע והניסיון שנצברו אנו מייצרים בטכנולוגיית תרבית הרקמה שתילי תמר איכותיים, בעיקר מהזנים מג'הול ודקל נור, וכן עצי זכר. ויעידו על כך המטעים המעולים בארץ ובחו"ל.

המעבדה

המעבדה של צמח תרביות רקמה בע"מ נחשבת לאחת המעבדות הטובות והאמינות בעולם בייצור תמר בתרבית. התמר ידוע כגידול איטי ומורכב בתרבית רקמה, ורק מעבדות ספורות בעולם מעזות להתמודד איתו. בצמח תרביות רקמה נצבר ידע מקצועי ייחודי רב-ערך, המאפשר למעבדה לעמוד בהצלחה בייצור אתגרי זה.

המשתלה

משתלת צביאלי בכנרת התמחתה בהקשחה וגידול של תמר מתרבית ורכשה בתחום ייחודי זה ניסיון רב והבנה מקצועית גבוהה. מתקן ההקשחה והגידול המודרני והמשוכלל עבור תמר מתרבית רקמה עומד בסטנדרטים פיטו-סניטריים גבוהים ביותר, ומאפשר שיווק של שתילי תמר באיכות מעולה. המשתלה אחראית על שלבי ההקשחה והגידול, וכן על מיון האיכות הסופי, השיווק ושירות הלקוחות.

מסלול ייצור התמר בתרבית – מהתחלת התרבית במעבדה ועד שיווק העצים המוכנים מן המשתלה מבוקר – איכות לכל אורכו.

 

יתרונות שתילי תמר מתרבית רקמה

מקור ידוע ומבורר

חומר גלם להתחלת הריבוי במעבדה נבחר ממקור ידוע ומבורר, המבטיח נאמנות מוחלטת לזן, אחידות ואיכות גבוהה.

ניקיון ממזיקים ומחלות

מאחר שתהליך הריבוי בתרבית רקמה במעבדה נעשה בתנאים סטריליים והמשך הגידול במשתלה נעשה בסטנדרטים מחמירים ביותר, חומר הריבוי נקי לחלוטין מפגעים ומחלות.

אחידות

שתילי התרבית אחידים ומבטיחים מטעים המצטיינים באחידות גבוהה ביותר.

נטיעה מתוכננת בהיקף גדול

שיטת העבודה שלנו מאפשרת תכנון הנטיעה בלוח זמנים ידוע מראש ובהיקפי נטיעה גדולים.

קליטה מלאה

שיעור הקליטה של שתילי התרבית גבוה ביותר, קרוב ל 100%.

ניבה מוקדמת

שתילי התמר מתרבית הרקמה נכנסים מוקדם לפוריות, חונטים פירות ראשונים כבר בשנה השלישית לנטיעה ומגיעים לניבה מלאה בשנה הרביעית-חמישית.

איכות פרי גבוהה

סיווג האיכות שפירות עצי התרבית מקבלים בבתי האריזה גבוהים מהרגיל.

התהליך

הטכנולוגיה שבה מיוצר התמר במעבדת צמח תרביות רקמה בע"מ נקראת אמבריוגנזה. בשיטה זו מבודדים קודקודי צמיחה מחוטרים מעצים מבוררים או מאמירים של עץ בוגר. מרכיבים שונים במצע הסטרילי גורמים להתחלקות תאים ויצירת קאלוס. בהרכב מצע אחר משתנה אופי הקאלוס והוא מתחיל לייצר עוברים סומטיים. עוברים אלה מועברים ממצע למצע והופכים לצמחונים בעלי שורשים ונצר אופייניים לתמר. הצמחונים האלה גדלים במעבדה עד הגיעם לשלב המאפשר הוצאתם להקשחה מחוץ למעבדה. ההקשחה והמשך הגידול נעשים במשתלת צביאלי, תוך מעקב ובקרה קפדנית, עם הגיעם לשלב המאפשר נטיעתם בשטח. מחוטר או עץ–אם יחיד ניתן לקבל מאות עצי–בת זהים.

משך התהליך

ריבוי התמר בתרבית רקמה נחשב לאיטי ביותר יחסית לגידולים אחרים. התהליך במעבדה מההכנסה לתרבית ועד להוצאת הצמחים להקשחה נמשך כשלוש שנים. המשך הגידול במשתלה עד ההעברה לנטיעה בשטח נמשך שנה וחצי עד שנתיים נוספות. התהליך כולו נמשך, איפוא, כחמש שנים.

היתרונות הייחודיים שלנו

איכות, אמינות, שירות

צמח תרביות רקמה בע"מ משלבת יתרונות של מקצועיות, ניסיון ואחריות כלפי תהליך הייצור מראשית ועד סופו וכלפי הלקוחות. הלקוחות יכולים לבטוח במקורו של חומר הריבוי ובאמינות המעבדה, וליהנות מרמתו ואיכותו של השירות, הניתן על ידי צוות מומחים בעלי ידע מעמיק וניסיון רב שנים בכל תחומי גידול התמרים.

צוות מקצועי ומנוסה
מנכ"ל צמח תרביות רקמה בע"מ הוא רון יצחקי. המנהלת המדעית היא שרה סלומון, העוסקת במו"פ וניהול מקצועי בתחומים מגוונים של תרביות רקמה של צמחים כבר 20 שנה. לכל עובדי המעבדה ניסיון וידע רב בתחום תרבית הרקמה, והם מתעדכנים בקביעות בפרסומים מדעיים ובנעשה בשטח בארץ ובארצות אחרות. המנהל המקצועי של המשתלה הוא אברהם צביאלי, מומחה עתיר ניסיון להקשחה וגידול של שתילי תמר מתרבית רקמה. אברהם צביאלי הוא גם מנהל השיווק והאחראי על השירות המהיר והמקצועי ללקוחות.

חומר ריבוי מובחר

חומר הריבוי המובא למעבדה להכנסה לתרבית נבחר על ידי טובי המגדלים בישראל. המעבדה מקפידה על חידוש חומר הריבוי לעיתים קרובות ונמנעת מגלגול ממושך מדי של תרביות ותיקות.

חברה משולבת ומעורבת בענף התמרים

קיים קשר מתמיד ורציף בין צמח תרביות רקמה לבין חוקרים, מדריכים ומגדלים בישראל ודיאלוג והיזון חוזר עם הנעשה בשטח.

מתקני ייצור מקצועיים ואיכותיים

המעבדה של צמח תרביות רקמה עומדת בסטנדרטים גבוהים של חדרים נקיים ומקיימת שגרה מחמירה של בקרת התהליכים הסטריליים והביולוגיים. מתקן ההקשחה והגידול של תרביות התמר הוא מהמתקדמים בארץ מסוגו, ומבטיח בקרת אקלים והגנה מלאה מחרקים ופגעים אחרים. המשתלה מפוקחת באופן קבוע ע"י הגנת הצומח של משרד החקלאות. לכל משלוח מונפק אישור של הגנת הצומח, המעיד על כך שהשתילים נקיים ממחלות ומזיקים. במהלך תקופת הגידול במשתלה נעשה מיון איכות קפדני, ורק שתילים העונים לסטנדרטים המחמירים מסופקים ללקוחות.

החזון שלנו

יעדי המעבדה
ייצור שתילי תמר מובחרים בתרבית רקמה.
ייצור עצי זכר מצטיינים לאבקה בתרבית רקמה.
שימור זני תמר בישראל.
החזקת בנקים נקיים של סוגי צמחים שונים בתרבית.
השתלבות בפרוייקטים של מו"פ הדורשים תברית רקמה (ניקוי מוירוסים, צמחים טרנסגניים ועוד).

יעדי המשתלה
הקשחת צמחי תמר מתרבית.
גידול אופטימלי של שתילי התמר המוקשחים עד נטיעה.
הנחיות נטיעה וגידול למגדלים.
מעורבות מקצועית מתמשכת בשטח.

שיווק וקשר ללקוחות

אברהם צביאלי

טלפון 972-52-3090551

מייל: zvieli@zvieli.co.il